Ryobi ONE+ akkuoksaleikkuri teleskooppivarrella RY18PLA-0 runko
Arvosana 4.5/5 tähteä
Arvosana 4.5/5 tähteä
    Lue tuotekuvaus
    Osta tavaratalosta
    Ei saatavilla
    Tilaa verkkokaupasta
    Ei saatavilla
    Saatavuus ja hyllypaikka tavarataloissa
    Akkukäyttöinen teleskooppivarrella varustettu Ryobi RY18PLA-0 ONE+ 18 V oksaleikkuri varmistaa oksien leikkaaminen käy käden käänteessä. 150º kääntyvä pää (75º oikea ja vasen) takaa, että oksien leikkaaminen käy halutusta suunnasta vaivattomasti. Säädettävä teleskooppivarsi 1,9 metristä 2,7 metriin auttaa kurottamaan korkealla oleviin oksiin.
    Oksaleikkurin laadukkaat ohileikkaavat terät katkaisevat jopa 32 mm:n oksat ja ne sopivat myös tiheiden pensaiden ja puiden siistimiseen. Terien 250 Nm:n vääntömomentti takaa tarkan leikkausjäljen. Vakiovarusteena toimitettavat nylon-olkaimet takaavat mukavuuden pitkässäkin käytössä.
    Pensasleikkuri toimii 18 V:n Ryobi ONE+ -akulla, jolla voit käyttää myös kaikkia muita Ryobin 18 V:n ONE+ -sarjan työkaluja. Huom! Akku ja laturi myydään erikseen. Osa ONE+ järjestelmää.
    • Yhteensopiva 18 V:n Ryobi ONE+ -akkujen ja -laturien kanssa (EI toimiteta tuotteen mukana)
    • Mukana olkahihna
    • Katkaisuvoima: 250 Nm
    • Terän tyyppi: Ohileikkaavat
    • Teleskooppivarren pituus: 1,9 — 2,7 m
    • Leikkuukapasiteetti: 32 mm
    • Leikkuukulma: 150°
    • Äänen tehotaso (Lwa): 87,3 dB(A)
    • Tärinätaso: 0,63 m/s²
    • Paino ilman akkua: 3,5 kg
    • Paino akun kanssa: n. 4,0 kg
    • Valmistajan 2 vuoden takuu (rekisteröitymällä 3 v)
    Tuotekoodi:
    Brändi:
    RYOBI
    Tekniset tiedot
    • Takuuaika kuluttajakäytössä (kk)
      24
    • Takuuaika ammattikäytössä (kk)
      12
    • Tuotesarja
      Ryobi ONE+ 18 V
    • Sisältää akun
      Ei
    • Sisältää laturin
      Ei
    Pakkauksen mitat ja paino
    • Leveys
      155 mm
    • Pituus
      130 mm
    • Korkeus
      1615 mm